ترکیب ادویه همبرگر

بدون نظر
امتیاز: 0

ترکیب ادویه همبرگر همان ادویه هایی هستند که با هم مخلوط شدند تا این ادویه ترکیبی را بسازند. ترکیب ادویه همبرگر می تواند موضوعی منحصر به فرد باشد، یعنی هر شخصی می تواند با توجه به ذائقه ش، ادویه جات مختلف را با هم ترکیب کند و به عنوان ادویه همبرگر رستورانی مورد استفاده قرار بدهد. معمولا از ادویه جات زیر برای تهیه ادویه همبرگر استفاده می شود:

 نمک؛ جزء لازم هر غذا و ادویه.

 فلفل سیاه؛ رایحه ای عالی به غذا می دهد.

 پودر سیر؛ باعث تقویت بو و مزه غذا می شود.

 پودر پیاز؛ عطر و طعم ملایمی به غذا می دهد.

 پودر پاپریکا؛ رنگی زیبا و مزه ای تند به غذا می دهد.

 خردل خشک؛ تندی و رایحه غذا را تقویت می کند.

 پودر فلفل قرمز؛ باعث تندی غذا می شود

اما همان طور که اشاره کردیم، این ترکیب ادویه همبرگر می تواند متنوع باشد. برای مثال، برای طعم بیشتر می توانید از سبزیجات خشک مانند آویشن، ریحان یا جعفری خشک نیز استفاده کنید. یا یک ترکیب داریم که به ادویه همبرگر کلاسیک معروف است. این ادویه شامل مواد زیر می شود:

یک قاشق چایخوری نمک دریا؛ هم برای مزه استفاده می شود و هم برای خواص آن.

یک قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه آسیاب شده؛ تازه آسیاب بودن آن سبب می شود رایحه قوی تری داشته باشد.

یک قاشق چایخوری پودر سیر؛ باعث تقویت بو و مزه غذا می شود.

یک قاشق چایخوری پودر پیاز؛ عطر و طعم ملایمی به غذا می دهد.

یک قاشق چایخوری پودر پاپریکا دودی؛ علاوه بر رنگ زیبا و طعم تند، رایحه نوستالوژیک دودی به غذا می دهد.

یک قاشق چایخوری شکر قهوه ای؛ حاوی مقادیری مواد مغذی ست که در شکر سفید وجود ندارد.

نصف قاشق چایخوری پودر خردل خشک؛ تندی و رایحه غذا را تقویت می کند.

یک چهارم قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز؛ برای تندی بیشتر غذا استفاده می شود.

نصف قاشق چایخوری پودر آویشن خشک؛ مزه و رایحه ای گیاهی به ادویه می دهد.

همان طور که قبلا گفتیم، به دلیل تنوع ذائقه و سلایق افراد، نمی توانیم یک ترکیب را به عنوان بهترین ادویه همبرگر نام ببریم. این ادویه با توجه به ذائقه و فرهنگ غذایی هر کشوری می تواند متفاوت باشد. به طور کلی در تهیه همبرگر از ادویه جات و چاشنی هایی استفاده می شود که هم بوی ناخوشایند گوشت را از بین ببرد و هم مزه و رایحه ای خوش به آن ببخشد. بسیاری از سرآشپزهای معروف، ترکیب منحصر به فرد خود از ادویه ها را دارند که در تهیه خوراک های مختلف به کار می گیرند. اگر قصد تهیه برگر خانگی را دارید، شما هم می توانید با آزمایش ترکیبات مختلف، ادویه مخصوص خودتان را بسازید. برخی افراد به غذای تنه علاقه دارند و بالطبع مقدار فلفل را افزایش می دهند، افرادی به رایحه گیاهی ادویه علاقه دارند که می توانند موادی مانند پونه کوهی، زیره، مرزنجوش و... را اضافه کنند. یا افراد زیادی به خردل و مشتقات آن حساسیت دارند که باید این ماده را از دستور تهیه ادویه شان حذف کنند.

حالا بیایید با استفده از این ترکیب ادویه همبرگر، یک برگر خوشمزه درست کنیم. در اینجا طرز تهیه همبرگر رستورانی را برایتان می آوریم:

مواد لازم:

 • گوشت چرخ کرده گاو 500 گرم (ترجیحا با حدود 20 درصد چربی)
 • نمک به مقدار لازم
 • فلفل سیاه به مقدار لازم
 • پودر سیر 1 قاشق چایخوری
 • پودر پیاز 1 قاشق چایخوری
 • تخم مرغ 1 عدد (برای چسبندگی بیشتر)
 • نان همبرگر 4 عدد
 • پنیر چدار یا موزارلا 4 ورق
 • کاهو به مقدار لازم
 • گوجه فرنگی ورقه شده 2 عدد
 • خیارشور به مقدار لازم
 • پیاز قرمز ورقه شده 1 عدد
 • سس مایونز، کچاپ، خردل به میزان لازم

طرز تهیه:

گوشت چرخ کرده را در یک کاسه بزرگ قرار بدهید. نمک، فلفل سیاه، پودر سیر و پودر پیاز و تخم مرغ را به گوشت اضافه کنید. مواد را به خوبی با دست مخلوط کنید تا کاملا یکنواخت شود. حالا گوشت را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و با دست یا قالب، به شکل همبرگر دربیاورید. وسط همبرگرها را کمی فشار دهید تا در حین پخت، پف نکند. تابه ای بزرگ یا گریل را گرم کنید و کمی روغن در آنن بریزید. همبرگرها را روی حرارت متوسط رو به بالا قرار دهید و هر طرف را حدود چهار الی پنج دقیقه بپزید تا کاملا پخته و قهوه ای شوند. در صورت تمایل چند دقیقه قبل از پخت کامل گوشت ها، ورقه های پنیر را روی هر کدام قرار بدهید تا ذوب شوند. نان ها را از وسط برش بزنید و کمی در تابه یا گریل گرم کنید تا کمی برشته شوند. روی نیمه پایین نان همبرگر، کمی سس مایونز بمالید. همبرگر را روی آن قرار بدهید. ورقه های گوجه فرنگی، کاهو، خیار شور، و پیاز قرمز را به ترتیب روی آن قرار بدهید. نیمه بالای نان را روی همبرگر قرار دهید. ساندویچ ها را همراه با سس کچاپ و خردل سرو کنید. حالا شما می توانید از یک همبرگر خانگی اما با مزه و ظاهر رستورانی لذت ببرید. حتی می توانید با انجام یک سری تغییرات مانند تخت و نازک کردن برگرها، استفاده از نان سبک و نرم، و در نهایت استفاده از سس بیگ مک به عنوان چاشنی، یک همبرگر مک دونالد درست کنید.

در نهایت باید بدانید که بهترین ادویه همبرگر، همان ترکیبی ست که باعث می شود شما از خوردن غذایتان لذت ببرید. به همین خاطر یا باید ترکیب مخصوص خودتان را بسازید یا رستورانی را پیدا کنید که غذایش کاملا مطابق با سلیقه شما باشد.

نوشتن نظر*