محصولات مشابه

دهان شویه کلگیت سری PLAX مدل TEAFRESH

با طعم نعنا

جزییات بیشتر

دهان شویه کلگیت سری PLAX مدل TEAFRESH نمایش بزرگتر

دهان شویه کلگیت سری PLAX مدل TEAFRESH

"DAYA1"

با طعم نعنا

جزییات بیشتر

در حال حاضر این محصول موجود نیست
میتوانید از کالاهای مشابه در لیست دیدن کنید
ناموجود

کلگیت Colgate

ارسال سریع
ارسال رایگان
پرداخت در محل
هفت روز ضمانت

مشخصات
  • دهانشویه
  • برند: کلگیت Colgate
  • از بین برنده بوی بد دهان
  • حجم: 250 میلی لیتر
  • از بین برنده پلاک و جرم دندان
  • رایحه نعنا
  • 12 ساعت محافظت از دندان در برابر باکتری ها
اطلاعات بیشتر

دهان شویه کلگیت سری PLAX مدل TEAFRESH

با طعم نعنا

برند: کلگیت Colgate

از بین برنده بوی بد دهان

از بین برنده پلاک و جرم دندانبسیاری از دندانپزشکان برای بیماران خود دهان شویه تجویز می کنند. که در طعم و رنگ و کارآیی های مختلف در بازار موجود است.
دهانشویه های درمانی دارای مواد فعالی هستند که به کنترل و کاهش علائم خاصی مانند نفس بدبو، التهاب لثه ها، پلاک دندان و پوسیدگی دندان کمک می کنند. از جمله مواد موجود در دهانشویه های بهداشتی می توان به استیل پیریدین کلراید، کلرهگزیدین، روغن های ضروری، فلوراید یا پراکسید اشاره کرد. برخی دهانشویه های بهداشتی با از بین بردن باکتری های عامل بوی بد دهان به رفع دائمی این مشکل کمک می کنند.
مهم ترین دهانشویه های بهداشتی عبارتند از:

دهانشویه فلوراید دار؛ فلوراید موجود در دهانشویه شامل سدیم فلوراید می باشد، که از دندان ها در برابر حفره و پوسیدگی دندان محافظت می کند. با این حال با توجه به این که آب و خمیر دندان های نیز حاوی مقادیری فلوراید هستند، نباید در استفاده از دهانشویه های حاوی فلوراید زیاده روی شود.

پاکسازی باقی مانده غذا از دهان

دهانشویه محلولی است که برای تمیز کردن دندان ها بخصوص نواحی که مسواک به آن ها نمی رسد مفید است. استفاده منظم از دهانشویه باعث پاکسازی باقی مانده غذا و از بین رفتن پلاک های نرم روی دندان ها می شود. اگرچه شستن دندان ها با آب تقریبا همین کار را انجام می دهد، اما بسیاری از دهانشویه ها علاوه بر آن نفس را نیز خوشبو می کنند.

2. از بین بردن باکتری های دهان

دهانشویه های بهداشتی با از بین بردن پلاک و باکتری های داخل دهان از بروز مشکلاتی همچون التهاب لثه پیشگیری می کنند. لازم به ذکر است باکتری های ناشی از عفونت لثه با ورود به جریان خون باعث مشکلات سلامتی خاص در زنان باردار می شوند که با استفاده منظم از دهانشویه می توان جلوی آن را گرفت.

3. سفید شدن دندان ها

اگرچه اثر سفید کنندگی دهانشویه به پای سفید کننده های دندان نمی رسد، اما یکی از فواید برخی دهانشویه های بهداشتی این است که به مرور زمان باعث سفید شدن دندان ها می شوند. برای این منظور توصیه می شود از دهانشویه های حاوی پراکسید کاربامید یا هیدروژن پراکسید استفاده کنید. به این مسئله نیز توجه داشته باشید، که دهانشویه آنتی باکتریال باعث تیره شدن دندان ها می شود. اگر در انتخاب دهانشویه مناسب که خاصیت سفید کنندگی نیز داشته باشد دچار سردرگمی هستید بهتر است با دندانپزشک در این مورد مشورت کنید.

نکات مهم برای استفاده از دهانشویه

برخی دهانشویه ها به دلیل غلظت بالا باید قبل از استفاده با مقداری آب رقیق شوند، برای اطمینان حتما برچسب دهانشویه را مطالعه کنید. اگر روی برچسب آن چنین چیزی ذکر نشده رقیق کردن محلول اثربخشی آن را کاهش خواهد داد.
دهانشویه جایگزین مسواک و نخ دندان نمی باشد و حتی اگر دندانپزشک آن را تجویز کرده باید علاوه بر استفاده از دهانشویه، به مراقبت روزانه دندان های خود با مسواک و نخ دندان ادامه دهید.
یکی از نکات مهم برای اثربخشی کامل دهانشویه نگه داشتن آن برای مدت زمان کافی داخل دهان می باشد. در اکثر دهانشویه ها این زمان بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه می باشد، اما برای اطمینان توصیه می شود برچسب محصول را مطالعه کنید.
از بلعیدن دهانشویه اجتناب کنید، بلعیدن مقادیر زیاد دهانشویه های حاوی فلوراید برای بدن سمی است.

نظرات
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews

محصولات بازدید شده