مایه خمیر Saf-Levure

مایع خمیر ساف لوور وزن 125 گرم محصول فرانسه

جزییات بیشتر

مایع خمیر Saf-Levure نمایش بزرگتر

مایه خمیر Saf-Levure

"DAYA1"

مایع خمیر ساف لوور وزن 125 گرم محصول فرانسه

جزییات بیشتر

قیمـت:155,000 تومان


تخفیف:17,000 تومان 11


پرداخت شما:138,000 تومان

"Daya"

ارسال سریع
ارسال رایگان
پرداخت در محل
هفت روز ضمانت

مشخصات
  • مایع خمیر
  • برند: saf-levure
  • محصول: فرانسه
  • وزن: 125 گرم
  • قابل استفاده در تمامی فرایندهای پخت نان
  • تاریخ مصرف حداقل یکساله
اطلاعات بیشتر

مایه خمیر ساف لوور یک محصول فرانسوی در بسته بندی استوانه ای فلزی است . خمیر مایه مهم‌ترین و تعیین کننده‌ترین قسمت نان است. خمیر مایه موجودی زنده و تک سلولی است، که طی یک فرایند پیچیده‌ نشاسته و قند موجود در آرد را به گاز کربنیک و مواد آلی تبدیل می‌کند. تولید گاز کربنیک باعث می‌شود بافت خمیر متخلخل شود و انبساط پیدا کند و به اصطلاح خمیر ور می‌آید و سبک و خوشمزه می‌شود. مواد آلی تولید شده در اثر این فرایند در زمان پخت تبخیر می‌شود و باعث اسفنجی شدن نان می‌شود. در طی این عمل اسیدهای آروماتیک به وجود می‌آیند و همین عمل باعث ایجاد عطر و طعم مخصوص در نان است.مخمرها برای تخمیر نیاز به یک محیط اسیدی و PH بین ۴ تا ۶ ایده‌آل‌ترین حالت آن است. در محدوده‌های غیر از این فعالیت مخمر در حد قابل لمسی کم می‌شود. مواد نگهدارنده مانند ترکیبات بازدارنده رشد کپک به قدرت مخمر برای تولید گاز آسیب وارد می‌نماید.


درجه حرارتی که مخمر را در آن نگه می‌دارید بسیار مهم است. برای حفظ فعالیت مخمر درجه حرارت مناسب بین ۲۴ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است. در این درجه حرارت بیشترین مقدار گاز در مرحله تخمیر نهایی تولید می‌شود. در جه حرارت بالاتر از ۴۲ درجه باعث می‌شود که فعالیت مخمر کاهش پیدا کند و در درجه حرارت بالا تر از ۵۰ درجه سانتی گراد کاملا غیر فعال می‌شود.

طریقه استفاده :

۱۰۰ گرم مایه خمیر ساف لوور SAF-LEVURE را در ۱/۲ لیتر آب ۳۸ درجه قرار دهید ، و پس از۱۰ دقیقه خوب هم بزنید ، سپس آماده استفاده می باشد.

نظرات
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews

محصولات بازدید شده