ادکلن مینیاتوری اینوکتوس برند کالکشن Brand collection

A14AB247

حجم 25 میلی با رایحه مطبوع قابل قرار گیری در کیف دستی

جزییات بیشتر

با خرید حداقل 1 عدد از این محصول، مقدار 990 تومان پاداش باشگاه مشتریان دریافت خواهید کرد.
خروج

پرداخت شما:99,000 تومان


مشخصات

●  ادکلن مینیاتوری

●  برند: Brand Collection

●  طرح: اینوکتوس

●  ویژه آقایان

●  ماندگاری مناسب

●  رایحه نزدیک به نمونه اصلی

●  رایحه خنک و اسپورت

●  دارای پکیجینگ

●  حجم 25ml

●  جایگیری آسان داخل کیف دستی

●  تمامی عکس های اسلایدر، عکس واقعی از محصول هستند که توسط تیم دایاسنتر گرفته شده اند و عکس اینترنتی نیستند

اطلاعات بیشتر

رایحه مطبوعی که در هوا پراکنده شده و به مشام می رسد را ادکلن می گویند.
 
ادکلن متشکل از روغنهای اساسی یا همان اسانس های روغنی، ترکیبات ادکلن، ثابت کننده و نگهدارنده و الکل می باشد. معمولا روغن ها و اسانس ها از طریق تقطیر گلها، گیاهان و سبزیجات و علف ها بدست می آید .
 
مواد شیمیایی ادکلن نیز در ساخت ادکلن نقش دارند. وظیفه ترکیب و متصل کردن ادکلن های گوناگون را ثابت کننده ها به عهده دارندادکلن متشکل از ۷۵ تا ۹۵ درصد الکل طبیعی و اسانس های مختلف می باشد که میزان تفاوت همین درصد الکل و اسانس اصطلاحات متفاوت را به ادکلن می دهد که عبارتند از :
 
پرفیوم (Perfume) : پرفیوم ها بهترین و با دوام ترین نوع ادکلن ها که متشکل از ۲۲-۴۰ درصد اسانس می باشد و در عین حال گرانترین نوع ادکلن می باشند.
 
ادو پرفیوم (Eau de perfume ) : ادو پرفیوم ها رتبه دوم ادکلن ها را دارند که متشکل از ۱۵-۲۱ درصد اسانس می باشد ، ماندگاری مناسبی دارد و البته به گرانی پرفیوم نیست.
 
ادوتویلت (Eau de toilette ) : ادو تویلت ها رتبه سوم ادکلن ها را دارند که متشکل از ۶-۱۴ درصد اسانس می باشد. بوی ملایمی دارند و چندین بار در روز باید از آن استفاده کرد.
 
ادکلن (Eau de Cologne) : ادکلن ها رتبه چهارم ادکلن ها را دارند که متشکل از ۱-۵ درصد اسانس می باشد و ماندگاری کمتری دارند.

اغلب اوقات دسته بندی هایی که به صورت عمومی ارائه میشوند اینگونه است:” گرم ، خنک ، تند ، ملایم ، شیرین ، تلخ ”. در واقع به صورت صحیح و علمی در صنعت عطر و عطرسازی چیزی در حدود ۳۵-۳۶ نوع دسته بندی رایحه عطرها وجود دارد که عموماً در این حرفه از آنها استفاده میشود.


دسته بندی های اصلی بویایی عطرها اینها هستند:
• آروماتیک ( Aromatic )
• چایپره ( Chypre )
• مرکبات ( Citrus )
• میوه ای(Fruity)
• گل دار ( Floral )
• چرمی ( Leather )
• شرقی ( Oriental )گروههای بویایی در عطر و ادکلن
• چوبی ( Woody )
اینها دسته بندی های اصلی هستند .دسته بندی بویی شرقی ( Oriental ) :
گروه یا خانواده بویایی رایحه های شرقی یا (اورینتال)Oriental. این گروه در اروپا و آمریکا طرفداران بسیاری دارد، دلیل آن هم به کار بردن ترکیب ادویه ها در این عطرهاست که تا حدودی باعث می شود این گروه از عطرها در آن منطقه طرفداران بیشتری داشته باشند.

• شرقی – فوژه (فوگر)(Fougere) ( مردانه ) : این دسته از عطرها اغلب رایحه ای تند و پودری ، مردانه ، بسیار رسمی و تا حدی کلاسیک دارند و بوی خاک می دهند ( این رایحه ی خاک که بسیار قوی و خوشبو هم میباشد در عطر بیژن کاملاً مشهود است ) و بعضی عطرها هم در این دسته کاملاً مثل طعم دارو ، تلخ هستند.
• شرقی – چوبی(Woody) ( مردانه ) : این رایحه ها بر خلاف دسته قبل که اصلاً شیرین نیستند ، طعمی تلخ و شیرین دارند و در عین حال گرم و عمیق و سنگین میباشند، در بعضی از مدل ها علی رغم شیرین بودن بوی پودری تندی هم از آنها به مشام میرسد . ادکلن دانهیل ( قهوه ای ) در این زیر گروه قرار می گیرد.
• شرقی – تند (Spicy)( زنانه و مردانه ) : در عطرهای این دسته هم مثل زیرگروه های قبلی ، هل ، زنجبیل ، دارچین ، جوز به کار می رود، البته با مقدار بیشتر و شدیدتر . رایحه ی این دسته بسیار تند و تیز و گرم و بسیار پودری ست.
• شرقی – وانیل ( زنانه )
• شرقی – گل ( زنانه )

دسته بندی بویی آروماتیک (Aromatic):
. رایحه های آروماتیک اغلب از ترکیب مریم گلی ، رزماری ، زیره سبز ، اسطوخودوس، و دیگر گیاهانی که بوی تند علف گون دارند ، ساخته می شوند . رایحه های آروماتیک اغلب با رایحه مرکبات و رایحه های تند ترکیب می شوند . ترکیبات آروماتیک از عطرهای رایج برای عطرهای مردانه به شمار می روند .

و اما زیر مجموعه های خانواده آروماتیک :
• آروماتیک – دریایی ( Aquatic ): عطرهایی که با رایحه آب و دریا مخلوط شده اند ، اغلب بوی آب (آب دریایی) می دهند و می توانند تند یا ملایم باشند اما در کل فرح بخش هستند و شامه را آزار نمی دهند ، عطر Acqua di Gio از جورجیو آرمانی جزء این دسته ست.
• آروماتیک – فوژه ( Fougere ): این رایحه ها بوی غلیظ و تندی دارند و هنگام استشمام آنها حالتی از بوی پودر و خاک به مشام میرسد ، گرم و تا حدودی تلخ هستند و اغلب کلاسیک و قدیمی هستند ، مثل عطر Azzaro for men.
• آروماتیک – میوه ای ( Fruity ): تشخیص این گروه شاید مقداری مشکلتر باشد. رایحه ای معطر ست که با بوی میوه مخلوط شده و بیشتر در تنفس عمیق بوی میوه با به مشام میرسد و میتوان گفت بوهایی با طراوت و اغلب تا حدودی خنک هستند نمونه ای از این دسته بویایی عطر Givenchy Insense Ultramarine Beach Boy میباشد.
• آروماتیک – علفی یا با طراوت ( Green or Fresh ): این رایحه غلیظ ، تند و بیشتر مردانه ست، بوی چوب و برگ می دهد، تقریباً خنک است اما به خاطر تند بودن زیاد به گرمی متمایل است، حالت نسبتاً اسپورت دارد و بسیار مورد علاقه خانم هاست مثل عطر Hugo for men.
• آروماتیک – تند ( Spicy ): دارای رایحه ای خنک و تند دارد ، اما این تندی آزار دهنده نیست ، اغلب بوی شیرین هم ندارد . نمونه عطر این گروه بویایی عطر Adidas Ice Dive است.
دسته بندی بویی چرم (Leather):
گروه بویایی چرم(Leather ) از منابع طبیعی و حیوانی و گاهاً به شیوه صنعتی بدست می آید؛ عطرهای این گروه به دلیل تلخی و رایحه خاصی که دارند اغلب مردانه هستند.
دسته بندی بویی چوبی(Woody):
گروه یا خانواده بویایی رایحه Woody یا گروه بویایی چوبی.
عطرهایی که در این دسته قرار می گیرند به هنگام استشمام بوی چوبهای معطر از اونها متصاعد می شود . اسانس چوبهای بسیاری هستند که در صنعت عطرسازی به کار می روند مثل اسانس چوب اسرارآمیز صندل ، چوب خشک و تند سرو و وتیور و . . .عطرهای این گروه اغلب ، گرم ، تند و بسیار مردانه هستند و همانطور که گفته شد برای خانم ها جذاب است.
این گروه بویایی با مواد دیگری ترکیب می شود که بر اساس این ترکیبات به زیر گروه های زیر تقسیم میشوند:
• چوبی – آب (Woody – Aquatic): رایحه این عطرها به هنگام استشمام ، ملایم ، خنک ،شیرین ، اسپورت است و بویی از عطر آب را با خود دارد . بسیار مناسب سن جوان و نوجوان هست و همچنین استفاده برای روزهای بسیار گرم تابستان. بهترین عطری که می توان در این گروه مثال زد عطر Versace Eau Fraiche است.
• چوبی – آروماتیک ( Woody – Aromatic ): در رایحه این عطرها اسانس چوب با گیاهان و علف ها مخلوط می شود که در کل بویی از چوب ، مقوا یا صابون از آنها استشمام می شود . بعضی از عطرهای این گروه خنک هستند . عطر Lacoste Essential نمونه خوبی از این گروه است .
• چوبی – چایپر (Woody – Chypre): رایحه ای بسیار کلاسیک ، خشک ، سیگار مانند ، دودی ، تند با دوام و سنگین دارند . بهترین نمونه این گروه عطر Aramis است.
• چوبی – گل و مشک (Woody – Floral – Musk): رایحه این عطرها شیرینی و تلخی چوب مانند را همزمان دارد و اغلب خنک هستند و بویی خاص دارند . نمونه عطر این گروه بویایی Davidoff Good Life میباشد.
• چوبی – تند (Woody – Spicy): رایحه تند و اسپایسی در این گروه کاملاً مشهود است و اولین رایحه ای که به مشام می خورد بوی ادویه هاست که رایحه غالب در این گروه است. بویی تند ، گرم ، پودری و خشک و ادویه ای حالت غالب این گروه عطرهاست . مثال برای این گروه عطر Gucci pour Homme است.
دسته بندی بویی گُلدار یا گُلی(Floral):
همانطور که از نام این گروه مشخص است؛ نت گلهای مختلف پایه و اساس تشکیل دهنده عطرهای این گروه هستند. رایحه گل‌ها به خاطر حس ملایم و طبیعی خود، طرفداران زیادی بین خانم‌ها دارند و تقریبا همه عطرهای این گروه زنانه و یا مردانه/زنانه هستند.گل بنفشه، گل زنبق و گل رز در عطرهای مردانه کاربرد زیادی دارند، ولی نت سایر گل‌ها در عطرهای زنانه استفاده می‌شوند و به ندرت در عطرهای مردانه دیده می‌شوند.
عطرهای این گروه بویایی با ترکیب نت‌های مختلف به شش زیر گروه تقسیم می‌شوند:
• گل دار آلدهید (Floral – Aldehyde): این گروه معروف توسط Ernest Beaux برای برند CHANEL در سال ۱۹۲۱ ایجاد شده است. آلدهیدها به خصوص آلدهیدهای چرب رایحه خوشایندی دارند و برای ساخت عطر، طعم دهنده‌های غذایی و …استفاده می‌شوند. این گروه بویایی از ترکیب رایحه گلها با آلدهید بدست می‌آید و اکثرا زنانه یا مردانه/زنانه هستند.
گروه بویایی گلدار
• گل‌دار – آبی (Floral – Aquatic): رایحه Aquatic شبیه به آب شور دریاها و گیاهان دریایی می‌باشد که پس از ترکیب با نت گل‌ها، این گروه بویایی تشکیل می‌شود.عطرهای این گروه اغلب زنانه هستند.
• گل‌دار – میوه‌ای (Floral – Fruity): گروه بویایی گل‌دار میوه‌ای، یکی از معروفترین و پرطرفدارترین گروه‌های بویایی می‌باشد که از ترکیب رایحه میوه‌های شیرین و دلپذیر ( از جمله گلابی، سیب، توت فرنگی، انار، انبه) با رایحه گل‌ها، عطرهای باطراوت و درخشانی را ایجاد می‌کنند. عطر های گروه گل‌دار میوه‌ای از اواسط ۱۹۹۰ به بازار معرفی شد و اغلب زنانه هستند.
• گل‌دار – میوه‌ای – خوراکی(Floral – Fruity – Gourmand): منظور از گل‌دار میوه‌ای غنی‌شده، ترکیب شدن گل‌دار میوه‌ای با نت وانیل، شکلات، کارامل و … است؛ که عطرهای خیلی خوشمزه‌‌ آن حس خوراکی‌های شیرین مثل کیک، شکلات و آب نبات را به شما القاء می‌کنند. عطرهای این گروه اغلب زنانه هستند.
• گل‌دار – سبز (Floral – Green): این گروه از ترکیب نت گیاهان سبز، چمن مانند و باطراوت با نت گل‌ها به دست می‌آید. عطرهای این گروه باطراوت، ترش و اغلب زنانه هستند.
• گل‌دار – چوبی – مشک‌دار (Floral – Woody – Musk): دو گروه بویایی، “چوبی گل‌دار مشک‌دار” و “گل‌دار چوبی مشک‌دار” وجود دارد که در گل‌دار چوبی مشک‌دار رایحه‌ی گلها قدرت بیشتری نسبت به چوبی دارند؛ همچنین در دو گروه ذکر شده رایحه‌ی ملایم و شیرین مشک در انتها اضافه می‌شود و عمق و گرما بیشتری به عطر می‌بخشند.عطرهای این گروه اغلب زنانه هستند.

دسته بندی بویی چایپر یا چیپره(Chypre):
چایپر در زبان فرانسوی به معنی قبرس است. قبرس کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است و آب و هوای شرجی و به اصطلاح مدیترانه‌ای دارد؛ به همین دلیل می‌توان آن را گروه بویایی قبرسی یا مدیترانه‌ای ترجمه کرد. رایحه این عطرهای تند بر مبنای ترکیباتی از خزه بلوط، لابدانوم (از لادن بدست می آید و تلخ است)، نعناع هندی و برگاموت است.
به زبان ساده این نوع عطرها ، اغلب رایحه ای تلخ، پودری، تند ، نسبتاً غلیظ ، گرم و اشرافی دارند. برای خانم هایی که به رایحه های خنک و ملایم علاقه دارند توصیه نمی شود.
این گروه دارای دو زیر مجموعه است. که در هر زیر مجموعه عطری را معرفی می کنیم تا با نوع رایحه آشنا شوید.
• چایپر- گل ( Chypre – Floral ): این عطرها رایحه ای تلخ ، تند ، بسیار سنگین ، غلیظ و گرم و خشک دارنددر این گروه بویایی، گل‌ها نقش پررنگی دارند و نت گل‌های مختلف مثل رز ، یاسمن سفید و زنبق دره را با نت‌های چایپر ترکیب می‌کنند.عطر‌های این گروه اغلب زنانه هستند. بهترین نمونهClinique Aromatics Elixir .
• چایپر- میوه ای : ( Chypre- Fruity ): رایحه تلخ ، تند و پودری ، کمی شیرین با ته مایه ای میوه ای و ملایم و مدرن . در این زیر گروه از میوه های مختلفی استفاده می‌کنند تا حس طبیعی و در عین حال مدیترانه ای عطرها را تکمیل تر کنند. البته استفاده از میوه‌های جنگلی مثل توت جنگلی و میوه‌هایی از قبیل هلو و زرد آلو نیز در این گروه بسیار مرسوم است. عطر‌های این گروه اغلب زنانه هستند و رایحه گرم دارند. بهترین نمونه عطر Chanel Chance.
دسته بندی بویی مرکبات (Citrus):
عطرهای این گروه اغلب بسیار مورد توجه جوان ها و نوجوان ها هستند . این گروه بویایی از زمانی دور وجود داشته و همچنان در عطر سازی اما به روشی مدرن تر از قبل مورد استفاده قرار می گیرد.
ترکیبات این عطرها متشکل از رایحه لیمو ، پرتقال ، برگاموت ، گریپ فروت و نارنگی ست که در عطرهای مردانه با رایحه های آروماتیک و تند ترکیب می شوند و در عطر های زنانه با رایحه گل ها .از عناصر دیگری هم مثل شکوفه های پرتقال ، دانه ها یا روغن بهار نارنج نیز در این ترکیبات استفاده میشود . به همین دلیل یکی از ویژگی های این عطرها با طراوت بودن و خنک بودن آنهاست.
این گروه در عطرهای مردانه به دو زیر مجموعه تقسیم میشوند:
• مرکبات – آروماتیک (Citrus – Aromatic) : عطرهایی که در این دسته قرار می گیرند ، بسیار خنک هستند و حالتی مثل بوی هوای سرد زمستان از اونها استشمام می شود. بعضی از اونها فاقد طعم شیرین هستند ، اما در انواعی دیگر به شدت رایحه شیرین آشکار است. در این دسته از عطرها رایحه های unisex بسیار یافت می شود، که هم مردان و هم زنان می توانند از آنها استفاده کنند. عطر مشهور CK one از کلوین کلاین در این دسته قرار می گیرد .
• مرکبات – خوراکی (Citrus – Gourmand) : منظور از مرکبات غنی شده ، ترکیب شدن رایحه مرکبات به همراه رایحه های وانیل یا کارامل است. بهشدت بوی میوه با طعمی شیرین مزه از آنها استشمام می شود. عطرهای این گروه رایحه ای شادی بخش دارند و بسیار برای نوجوان ها توصیه می شود . Tommy Summer Cologne 2002 Tommy Hilfiger نمونه ای از این گروه بویایی ست .

سعی کردیم شما را بادسته بندی های عطر ها آشنا کنیم تا راحت تر عطر مورد علاقه ی خودتون رو انتخاب کنید.

مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر
نظرات
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

حمید خوانین

دوستانی که خرید کردن در مورد ماندگاریش لطفا توضیح بدن

آیا این نظر مفید بود؟ بله خیر
پاسخ دایاسنتر:
سلام حمید عزیز
پیامتون رو تایید میکنم تا دوستانی که استفاده کردند راهنماییتون کنند
مرسی از همراهی خوبتون ...

محصولات بازدید شده